سرورهای فیزیکیلپ تاپ و کامپیوتر

سرورهای HPE Synergy و بررسی عملکرد آن ها

سرورهای HPE Synergy

سرورهای سینرژی اچ پی به عنوان جدیدترین راه حل سروری کمپانی HP شناخته می شوند. ممکن است این سوال برای شما به وجود آید که آیا این سرورها جایگزین سرورهای Blade یا تیغه ای اچ پی هستند و آیا استفاده از آن ها در محیط  IT راه حل مناسبی است؟ با توجه به این امر که سرورهای بلید یا تیغه ای HP حداقل برای یک و نیم سال دیگر در دسترس خواهند بود، بهتر است که اطلاعات بیشتری درباره سرورهای HPE Synergy داشته باشید.

سرورهای HPE Synergy چیست؟

در تکنولوژی سینرژی پردازش های نسل بعدی، انواع گزینه های ذخیره سازی، شبکه های با ظرفیت بالا و یک سیستم مدیریت یکپارچه گرد آوری شده است. در واقع HPE Synergy شامل مجموعه ای از سرورهای بلید می باشد که به شکل کاملا ماژولار هستند. در واقع با استفاده از خاصیت ماژولاری سرورها می توان در مواقع نیاز آن را گسترش داد، ماژولی را حذف کرده و یا آن ها را به آسانی ارتقاء داد.

با توجه به این که امروزه استفاده از فناوری پردازش ابری یا کلود کامپیوتینگ (Cloud Computing) به صورت چشمگیری در حال افزایش است، باید بگوییم که سرورهای سینرژی اچ پی به صورت کامل با این فناوری سازگار بوده و استفاده از سینرژی موجب افزایش توانایی و عملکرد آن ها می شود.

HPE Synergy

کارایی سرورهای HPE Synergy

سرورهای سینرژی را می توان در پردازش های ابری، مجازی سازی و یا استفاده در سیستم های Container Based مانند Docker مورد استفاده قرار داد. این سرورها به صورت سخت افزاری به وسیله API ها، امکان تخصیص منابع سخت افزاری و شبکه را فراهم می کنند، از این رو برای سرویس های ابری سخت افزاری با رویکرد سخت افزار به عنوان سرویس (HaaS بسیار مناسب می باشند.

استفاده از فناوری های پردازش ابری توسط اکثر کسب و کارها در آینده نزدیک قابلی پیش بینی است، در این حالت سرورهای HPE Synergy می توانند امکان همگام بودن صنایع را با تکنولوژی های پردازش های ابری فراهم آورند. این سرورها مبتنی بر ماژول هایی از منابع ارتباطی، محاسباتی، ذخیره سازی، سیستم های خنک کننده و منابع تغذیه تشکیل شده اند. هر یک از ماژول ها در این سرور قادر به پشتیبانی از پردازنده های اینتل تا 4 عدد، 6 ترابایت حافظه و پشتیبانی از 4 عدد هارد SSF می باشند.

هم چنین در مواقعی که به فضای بیشتری به منظور ذخیره سازی نیاز است، می توان از ماژول های ذخیره سازی سینرژی استفاده کرد. این ماژول ها می توانند تا 40 عدد هارد درایو SFF را به وسیله رابط های SAS و با سرعت 12G به یکدیگر متصل کنند. اگر 5 محفظه از این ماژول ها را با یکدیگر ترکیب کنید، می توانید تا 200 عدد هارد درایو SFF را در اختیار داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تکنولوژی HPE Smart Memory چیست؟

مزایای سرورهای HPE Synergy

  • مقیاس پذیری، بهره وری بالا، استفاده بهینه از فضا، ذخیره سازی ساده و انعطاف پذیری بالا در پیکربندی.
  • استفاده از Composer و نرم افزار OneView که موجب ایجاد دیتاسنترهای Software Defined می شود.
  • به کار گیری Composable Fabric و بهینه سازی ترافیک سوئیچ های Core  و کاهش میزان کابل کشی ها.
  • استفاده از ذخیره سازهای ظرفیت بالا به ویژه در مدل های DAS، NAS و SAN.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا