لپ تاپ و کامپیوترسرورهای فیزیکی

آموزش پیکربندی سرور HP

آموزش پیکربندی سرور HP

تصویر زیر مرحله اول بوت شدن یک سرور می باشد. پس از این که سرور بوت شد ، 4 گزینه در اختیار ما قرار می دهد که می توانیم یکی از آن ها را انتخاب نماییم.

  • با انتخاب کلید F9 به UEFI وارد می شویم که جایگزین BIOS های قدیمی می باشد. بنابراین اگر کلید F9 را فشار دهیم به System Utilities وارد خواهیم شد. تنظیمات کلی سیستم در این مرحله انجام می گیرد. برای مثال تنظیمات مربوط به ریدبندی و … ، گزینه System Configuration را انتخاب کرده سپس دکمه Enter ار می‌زنیم.
  • چنان چه از بین 4 گزینه ، کلید F10 را انتخاب کنیم به Intelligent Provisioning وارد می شویم. این قسمت یکی از مهم ترین قسمت های سیستم می باشد که جهت نصب و راه اندازی سیستم عامل مورد استفاده قرار می گیرد. در این قسمت می توانیم به ابزار های SSA (تنظیم هارد ها و رید) ، Active Health و Insight Diagnostic (جهت تست قطعات) دسترسی داشته باشیم. هم چنین از این قسمت می توان تنظیمات مربوط به پورت iLO را هم انجام داد.
  • با انتخاب کلید F11  به قسمت Boot Menu می رویم.
  • در انتها ، اگر کلید F12 را بزنیم می توانیم عملیات بوت سرور را از روی شبکه انجام دهیم.

1

اگر به تصویر بالا نگاه کنید متوجه مربع هایی در قسمت سمت راست و پایین صفحه خواهید شد. اگر به دقت نگاه کنید میبینید که بعضی از این مربع ها دارای تیک هستند و برخی دیگر بدون تیک می باشند . در واقع این مربع ها قابلیت های سرور را نشان می دهند و اگر بخواهیم مربع های غیر فعال را فعال کنیم به طور معمول به لایسنس نیاز پیدا خواهیم کرد مثل iLO Advanced.

آموزش پیکربندی سرور HP توسط Intelligent Provisioning

بر اساس توضیحات بالا اگر پس از بوت شدن سیستم کلید F10 را انتخاب کنیم به قسمت Intelligent Provisioning وارد می شویم. تصویر پایین نمایانگر این قسمت می باشد. ابزار Intelligent Provisioning برای پیکربندی سیستم مورد استفاده قرار می گیرد که استفاده از آن بسیار آسان است و امکان پیکربندی سریع را برای کاربر فراهم می کند. این ابزار  در همه ی سرور های Proliant اچ پی به صورت پیش فرض موجود می باشد. برای انجام پیکربندی اولیه سرور می توانیم از قسمت Configure and Install استفاده کنیم و برای مدیریت سرور می توانیم به قسمت Perform Maintenance  وارد شویم.

2

آموزش پیکربندی سرور / گزینه Configure and Install در Intelligent Provisioning

نصب سیستم عامل با استفاده از این روش یکی از بهترین روش های نصب می باشد چرا که از این طریق نرم افزار های جانبی و درایور سخت افزار HP نیز همراه با سیستم عامل نصب می گردند. اگر نصب سیستم عامل را از این طریق انجام دهیم 4 مرحله پیش رو خواهیم داشت که این مراحل شامل نصب سیستم عامل و تنظیمات اولیه هستند.

آموزش پیکربندی سرور / گزینه Perform Maintenance در Intelligent Provisioning

این گزینه امکان دسترسی شما به ابزار های مختلف را فراهم می سازد. در بین این ابزار ها مهم ترین آن ها ابزار ACU است که روی سرور های GEN9 ابزار SSA می باشد. کاربر با استفاده از این ابزار ها می تواند هارد دیسک ها را تنظیم نماید. ابزار دیگری که موجود است و از ابزار های مهم می باشد ، Insight Diagnostic برای انجام عمل گزارش گیری و هم‌چنین تست سخت افزار ها مورد استفاده قرار می گیرد.  در واقع کاربر می تواند از طریق این ابزار از درست کار کردن اجزای سرور اطمینان پیدا کند. یکی دیگر از ابزار های مهم این قسمت Active Health می باشد که از سرور های GEN8 به بعد افزوده شده است.

3

آموزش پیکربندی سرور / نرم افزار HPE ACU

این نرم افزار که یکی از نرم افزار های پر استفاده برای مدیریت سرور می باشد ، این نرم افزار در سرور های GEN8 و GEN9 در قسمت Intelligent Provisioning  وجود دارد که می توانید با انتخاب منو ACU که مختصر شده عبارت Array Configuration Utility  است ، دسترسی داشته باشید. ناگفته نماند که این نرم افزار مدیریتی در سرور های GEN7 و سرور های نسل قبل از G7 داخل نرم افزار دیگری به نام Smart Start وجود دارد. در سرور های GEN9 نرم افزار دیگری به نام SSA  نیز قابل دسترسی می باشد. بعد از این که وارد نرم افزار شدید در قسمت چپ کنترلر را انتخاب می نمایید و بعد از منو سمت راست ، اول Array و بعد از آن بایستی Logical ساخته شود.

4

همزمان با ساختن Logical انجام تنظیمات مربوط به RAID نیز امکان پذیر است. تصویر زیر نمایانگر نمونه Logical ساختن را نشان می دهد.

بعد از این که تنظیمات را انجام دادید پس از ذخیره سازی آن ها می توانید از برنامه خارج شوید.

5

در این مقاله به آموزش پیکربندی سرور HP پرداختیم . امیدواریم برای شما مفید واقع شده باشد.

برای خرید محصولات و دیدن سایت ما از اینجا اقدام کنید.

برای عضویت در کانال تلگرام  دوبرکا  از اینجا اقدام کنید.

برای دنبال کردن پیج اینستاگرام سرور دوبرکا از اینجا اقدام کنید.

برای دنبال کردن پیج اینستاگرام دوربین مداربسته دوبرکا از اینجا اقدام کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا