سرورهای فیزیکیلپ تاپ و کامپیوتر

چرا سرور دست دوم بخریم؟ دلایل خرید سرور کارکرده

چرا سرور دست دوم بخریم؟ آیا خرید سرور دست دوم به نفع ماست یا خیر؟ همه ما می دانیم که سرور مناسب سروری است که هم قیمت مناسبی داشته باشد و هم بتواند عملکرد مطلوبی ارائه دهد. پس قیمت و عملکرد دو فاکتور بسیار مهم در خرید یک سرور به شمار می روند. این که چگونه می توان با صرف کم ترین هزینه بهترین عملکرد را به دست آورد جای تامل دارد و راه حل های مختلفی هم می توان برای این کار پیشنهاد داد.

این راه حل ها به نیاز و محل استقرار سرور وابسته هستند. امکان دارد شما یک سرور دست دوم بخرید و بتوانید نیازهای خود را در دنیای فناوری اطلاعات پاسخ دهید. سرور های دست دوم طبیعتا در مقایسه با سرورهای نو ارزان تر بوده  و قادر به رفع نیازهای بسیاری از مراکز فناوری اطلاعات می باشند.

اما چرا سرور دست دوم بخریم؟ این کار چه مزایایی دارد؟

اگر قصد تعویض سرور خود را دارید باید بگوییم که سرور های دست دوم بهترین پیشنهاد برای شما هستند. البته برای خرید سرور می بایستی نکات بسیاری را مد نظر قرار دهید و تنها به خاطر قیمت پایین تر به سراغ سرور نروید، چون در این حالت احتمال این که نتوانیم سرور مناسب خود را خریداری نماییم، زیاد است.

قابلیت اطمینان، کیفیت و عملکرد بالای سرور مهم ترین فاکتورهایی هستند که بایستی مورد توجه قرار گیرند. اگر این نکات را در نظر بگیریم و بعد به سراغ تهیه سرور دست دوم برویم می توانیم علاوه بر صرفه جویی در صرف هزینه، از کارایی و کیفیت بالای سرور نیز بهره مند شویم. بسیاری از شرکت ها و سازمان هایی که از سرور های دست دوم استفاده کرده اند و به نتایج عالی دست یافته اند گواه این مطلب هستند. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از سرور دست دوم اشاره می کنیم.

پرداخت هزینه کمتر برای سفارشی سازی

اگر میزان هزینه ای که برای خرید سرور کنار گذاشته اید محدود است و می خواهید سروری با عملکرد بالا تهیه کنید، می توانید سرورهای دست دوم را با قیمتی مناسب پیدا کنید و سرور خود را بر اساس نیازهای شرکت پیکربندی نمایید.

کشورهای زیادی از این موضوع استقبال کرده اند و کاربران می توانند سرورها دست دوم بسیاری در بازار پیدا کنند. کشور هند یکی از این کشور ها است که سرورهای دست دوم متنوعی را در اختیار خریداران قرار می دهد. نیاز نیست برای پیدا کردن سرور مورد نظر خود زمان زیادی صرف کنید، بسیاری از اوقات می توانید محصول خود را به آسانی پیدا کنید. فقط باید به صورت دقیق جزییات پیکربندی مورد نظر خود را بدانید.

قابلیت اطمینان

یکی از پاسخ های مناسب برای سوال چرا سرور دست دوم بخریم؟ قابلیت اطمینان می باشد. همان طور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم، قابلیت اطمینان یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید یک سرور محسوب می شود، چرا که داده ها و اطلاعات مهم و ارزشمند شما را در خود ذخیره می کند. در این حالت هم می توانید به سراغ سرورهای دست دوم بروید و با قیمت مناسب ان ها را خریداری نمایید. سرورهای دست دوم برندهای جدید هم در بازار موجود می باشد.

فروشندگان به صورت مرتب محصولات خود را بررسی کرده و تجهیزات داخلی سرور مانند فن ها، منابع تغذیه، منایع ذخیره داده و سایر بخش ها را چک می کنند. هم چنین دوره های گارانتی محصول را برای مدت معینی تمدید می نمایند. این ها مواردی هستند که موجب شده اند در سال های اخیر خریداران زیادی به سمت سرورهای دست دوم بروند.

هم چنین بخوانید: چرا سرور های اچ پی پیشنهاد خوبی هستند؟

قیمت مناسب

همه شرکت ها تنها در زمان ضرورت و اهمیت حاضر به صرف هزینه می شوند. خدمات نگه داری از سرور یکی از حوزه هایی است که نیازمند صرف هزینه توسط شرکت می باشد. اگر خدمان پشتیبانی از سرورها نباشد ممکن است سرورها دچار مشکل شده و گاهی خسارات جبران ناپذیری به کسب و کار وارد کند. در این میان سرورهای دست دوم با قیمت مناسب در دسترس هستند و قابل اطمینان نیز می باشند. وقتی می توانیم به جای خرید محصول گران قیمت یک محصول مشابه با قیمت کمتر پیدا کنیم، منطقی است که به سراغ محصول مشابه رفته و هزینه ی کمتری پرداخت نماییم.

جایگزینی سرور

گاهی قسمت هایی از سرور را باید تعویض نماییم و قطعه جایگزین تهیه کنیم. در این حالت هم گزینه های زیادی برای انتخاب و جایگزینی قطعات موجود هستند که نصب و جایگزینی آن ها به افراد متخصص نیاز ندارد. می توانید این قطعات را با قیمت ارزان پیدا کرده و به آسانی خریداری نمایید.

عملکرد مطلوب

یکی دیگر از جواب هایی که می توانیم برای سوال چرا سرور دست دوم بخریم، بیان نماییم، عملکرد مطلوب این سرورها می باشد. همان طور که گفته شد بسیاری از شرکت ها و سازمان ها از سرورهای دست دوم استفاده می کنند و به نتایج بسیار خوبی هم دست یافته اند. لازم است که پیکربندی این سرورها را به درستی انجام دهید تا بتوانید از بهترین عملکرد آن بهره مند شوید. توصیه می شود که پیکربندی را به یک متخصص بسپارید تا عملکرد آن در حد عملکرد سرورهای نو یا حتی بیشتر از آن باشد.

امیدواریم با مطالعه مقاله “چرا سرور دست دوم بخریم؟” دلایل کافی برای خرید سرور دست دوم به جای خرید سرورهای نو با قیمت بالا، به دست آورده باشید. 

برای خرید سرور های دست دوم و نو اچ پی از شرکت دوبرکا کلیک نمایید. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا